Hasan ibn Ali ibn Abi Talib (około 625 - 669) - drugi, a według niektórych szyitów pierwszy (z pominięciem Alego) imam szyicki.
Wnuk Mahometa, syn Fatimy i Alego, starszy brat Husajna. Po śmierci ojca zorganizował opozycję przeciw kalifowi Mu'awiji, jednak został nakłoniony przez niego do zaprzestania oporu. Zmarł być może otruty na rokaz Mu'awiji. Jest czczony obecnie jako jeden z największych świętych szyicich. Jego grób w Karbali (Irak) jest celem licznych pielgrzymek.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.