Uniwersytet Harvarda (Harvard University) powstał w 1636 roku w Newtown (obecnie Cambridge) koło Bostonu jako pierwsza uczelnia na terenie Stanów Zjednoczonych. Nazwę otrzymała ona od ministra w zarządzie kolonii Massachusetts, Johna Harvarda, który był pierwszym darczyńcą uczelnii. Harvard przez całe życie łożył na szkołę, a w testamencie zapisał jej swoją bibliotekę i połowę majątku.
Obecnie uniwersytet jest jednym z najbardziej znanych ośrodków akademickich i naukowych na świecie. Studiuje na nim około 20 tysięcy osób.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.