Ham Lini (ur. prawdopodobnie w 1951), polityk Vanuatu.
Brat jednego z twórców niepodległego państwa Vanuatu Waltera Liniego. Jako przywódca Zjednoczonej Partii Narodowej poprowadził swoje ugrupowanie do zwycięstwa w wyborach parlamentarnych w lipcu 2004 (partia zdobyła 10 miejsc w 52-osobowym parlamencie) i był faworytem do objęcia stanowiska premiera. Ostatecznie stanowisko objął jednak lider Unii Partii Postępowych Serge Vohor, który zdecydował się na szeroką koalicję i powołał Liniego w sierpniu 2004 na wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych. W grudniu 2004 Vohor został odwołany przez parlament (po próbie nawiązania stosunków dyplomatycznych z Tajwanem bez prozumienia z deputowanymi i rządem), a jego miejsce zajął Lini.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.