Grzegorz_Kołodko -

Grzegorz Kołodko (urodzony 28 stycznia, 1949 w Tczewie) - prof. dr hab. ekonomii, absolwent SGH, stypendysta Fundacji Fulbrighta w University of Illinois w Stanach Zjednoczonych. Uczestnik obrad Okrągłego stołu w zespole ds. gospodarki i polityki społecznej, wicepremier i minister finansów w rządach Waldemara Pawlaka (1994), Józefa Oleksego (1995-1996), Włodzimierza Cimoszewicza (1996-1997) i Leszka Millera (2002-2003). Z rządu Leszka Millera odszedł, kiedy premier opowiedział się za podatkiem liniowym.
Konsultant Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Banku Światowego, ONZ i OECD.
Autor 30 książek z dziedziny ekonomii, wykładowca SGH, Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego, Yale University, University of California, Los Angeles i University of Rochester; twórca Centrum Badawczego Transformacji, Integracji i Globalizacji.
Odznaczony przez prezydenta Kwaśniewskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.
Hobby: bieganie - prof. Kołodko uczestniczy w wielu maratonach.

Link zewnętrznyPublikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.