Szwecja posiada dwa godła: małe i duże, które zostały zalegalizowane w 1982 r.
Godło_Szwecji -

Małe godło powstało w 1365 r. Król Magnus Eriksson używał go jako symbolu swego tytułu króla Szwecji, Norwegii i Skanii. Przedstawia ono trzy korony na tle niebieskiej tarczy. Nad tarczą umieszczona jest korona królewska. Jest to najwyższe odznaczenie przyznawane w Szwecji.
Godło_Szwecji -

Duże godło datowane jest na lata czterdzieste XV w., kiedy to pojawiło się po raz pierwszy na pieczęci króla Karola Knutssona Bondego. Herbem tym posługują się królowie szwedzcy, a w szczególnych przypadkach - rząd i parlament. Centralnie umieszczona niebieska tarcza podzielona jest na cztery części. Dwie z nich zajmują dwa godła mniejsze, a dwie pozostałe - lwy Folkungów (dynastii z XIII i XIV w.). W samym centrum tarczy znajduje się herb aktualnie panującej rodziny królewskiej. Od początku XIX w. jest nim herb Bernadotte.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.