Godło_Anglii -

Godło Anglii wprowadził król Ryszard I Lwie Serce w roku 1190, najwidoczniej na wzór godła Księstwa Normandii. Normandia używa teraz dwóch lampartów/panter, jednakże w historycznej, alternatywnej wersji były trzy, tak jak na godle Anglii.
Zgodnie z tradycją dodatkowe zwierzę zostało dodane do dwóch istniejących, aby ukazać połączone królestwo Anglii i Normandii. Inna wersja mówi, że dwie pantery zostały połączone z pojedynczym lwem Akwitanii wraz z nabyciem tych terytoriów. Inne autorytety z dziedziny heraldyki twierdzą, że na niskim poziome rozwoju heraldyki liczba normandzkich lampartów nie była stała, to wyjaśnia dlaczego Anglia ma teraz w godle trzy heraldyczne pantery/lamparty (dzisiaj nazywane lwami), a Normandia dwa.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.