Georges_Danton -
Georges Jacques Danton (26 października 1759 - 5 kwietnia 1794) - adwokat, jeden z organizatorów i przywódców rewolucji francuskiej 1789, członek Zgromadzenia Narodowego i Konwentu, w latach 1792-1793 kierował Komitetem Ocalenia Publicznego przywódca plebejskiego skrzydła klubu kordylierów. W okresie terroru jakobińskiego poróżniony z Robespierrem, został w 1794 oskarżony o spisek i stracony w następnym roku. Autor słynnego powiedzenia: Rewolucja, jak Saturn, pożera własne dzieci.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.