Frumosu -

Frumosu - miejscowość położona na południowej Bukowinie (Rumunia), duża wieś w dolinie Mołdawicy, na południe od Watry Mołdawicy.
Zamieszkała głównie przez Rumunów i osiadłych Romów, jednak i tu pozostało trochę katolickich Niemców, którzy dziś stanowią zaledwie kilka procent ludności. Kościoła nie ma, są tylko dwie cerkwie. We wsi przede wszystkim dworzec kolejowy z połączeniem w Wamie z linią Watra Dorna-Kimpolung-Suczawa. Prócz tego kilka nieźle zaopatrzonych sklepów, bary, apteka, przychodnia zdrowia, szkoła podstawowa. Z Frumosu przejście dosyć trudne, ale malownicze (prze Obczynę Wielką) do Pojany Mikuli. Szosą asfaltową wzdłuż całej doliny Mołdawicy jeżdżą autobusy.
Zobacz też:
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.