To jest artykuł z cyklu
imiona
alfabetyczna lista imion
imieniny
imiona bałtyjskie
imiona celtyckie
imiona germańskie
imiona greckie
imiona łacinskie
imiona semickie
imiona słowinskie
imiona na Świecie

Franciszek - imię męskie pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od starogermańskiego słowa oznaczającego "wolny" (frank). Może też oznaczać "należący do plemienia Franków". Stało się popularne dzięki św. Franciszkowi Ksaweremu, a w czasach współczesnych - dzięki św. Franciszkowi z Asyżu i Frankowi Sinatrze.
Franciszek imieniny obchodzi 24 stycznia, 17 lutego, 2 marca, 2 kwietnia, 11 maja, 4 czerwca, 17 czerwca, 20 czerwca, 14 lipca, 21 sierpnia, 16 września, 17 września, 25 września, 29 września, 4 października, 10 października, 29 października, 24 listopada i 3 grudnia.
Władcy noszący imię Franciszek: Znane osoby noszące imię Franciszek:
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.