Francisco_Flores -
Francisco Guillermo Flores Perez (ur. 17 października 1959), polityk Salwadoru, prezydent w latach 1999-2004.
Studiował filozofię w amerykańskiej uczelni Amherst College (Massachusetts). Jest działaczem Narodowego Sojuszu Republikańskiego ARENA. Pełnił funkcje wiceministra planowania, wiceministra przy Urzędzie Prezydenckim (doradcy prezydenta); współtwórca porozumienia z siłami opozycyjnymi Narodowego Frontu Wyzwolenia Farabundo Marti (styczeń 1992). Dzięki temu porozumieniu opozycja zaprzestała walki partyzanckiej, a jej przedstawiciele znaleźli się w Zgromadzeniu Narodowym.
1994-1999 zastępca przewodniczącego parlamentu i sekretarz prezydenta ds. informacji. 1998 został wybrany przez partię ARENA na jej kandydata w wyborach prezydenckich w 1999; od 1 lipca 1999 prezydent Salwadoru (zastąpił Armando Calderona). W marcu 2004 następcą F. Floresa został wybrany kolejny polityk ARENA, Antonio Saca, który objął urząd w czerwcu 2004.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.