Forum Prawicy Demokratycznej to polska partia polityczna powstała w czerwcu 1990 roku. Stworzona została przez popierających Rząd Tadeusza Mazowieckiego działaczy opozycji antykomunistycznej wywodzących się z Ruchu Młodej Polski i innych środowisk chrześcijańsko-liberalnych.
Przewodniczącym FPD był Aleksander Hall. Inni liderzy: Michał Wojtczak, Henryk Woźniakowski, Piotr Fogler, Kazimierz Michał Ujazdowski.
W wyborach prezydenckich w 1990 r. FPD poparło kadydaturę Tadeusza Mazowieckiego. Po przegranych wyborach, FPD, obok ROAD-u i Komitetów Wyborczych Tadeusza Mazowieckiego weszło w skład nowopowołanej partii - Unii Demokratycznej (nazwa Unii wywodzi się właśnie od zjednoczenia tych ruchów). Połączenie tych ugrupowań i zarazem likwidacja Forum, nastąpiło 12 maja 1991, niemniej w ramach UD funkcjonowała Frakcja Prawicy Demokratycznej pod przywództwem Aleksandra Halla.
W wyborach parlamentarnych w 1991 r. z list Unii Demokratycznej do Sejmu wybranych zostało dziewięciu kandydatów Frakcji. FPD opowiadała się za poszerzeniem bazy politycznej Rządu Jana Olszewskiego poprzez stworzenie tzw. "wielkiej koalicji". Po upadku premiera Olszewskiego posłowie Frakcji, wbrew stanowisku reszty klubu UD, głosowali przeciwko powołaniu Waldemara Pawlaka na kolejnego premiera. We wrześniu 1992 większość członków FPD opuściła Unię tworząc w grudniu 1992 Partię Konserwatywną, popierając jednocześnie Rząd Hanny Suchockiej.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.