Folk i country rock to style muzyki country i folku granego w sposób rockowy. Posiadają wszystkie cechy swych gatunków, grane są jednak w sposób bardziej agresywny i z użyciem elektrycznych i elektronicznych instrumentów. Współcześnie granice pomiędzy stylami country i country rock zacierają się. Podobnie jest z folkiem.
Do najbardziej znanych wykonawców country rock zaliczają się: Garth Brooks, Alan Jackson, Poco, Pure Prairie League, Gundula Krause i Linda Ronstadt. Podobnie w stylu folk rock: The Byrds, Bob Dylan, Neil Young, Roy Harper, Tim Buckley, Nick Drake.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.