Flaga_Hiszpanii -
Flaga Hiszpanii
Wygląd i symbolika
Flaga Hiszpanii jest prostokątem podzielonym na trzy poziome pasy: czerwony, żółty, czerwony. Z lewej strony na środkowym pasie znajduje się godło królewskie w otoczeniu Słupów Herkulesa (Skała Gibraltarska i Abyle w Ceucie).
Barwy flagi nie posiadają oficjalnej interpretacji. Przypuszcza się, że są to kolory herbu dawnego Królestwa Aragonii (będącego obecnie elementem godła państwowego Hiszpanii). Potocznie uważa się też, że kolory symbolizują: czerwony - krew torreadora, a żółty - piasek areny.
Historia
Flagę w tej kolorystyce wprowadził król Karol III w 1785 roku. W obecnym kształcie od 1970 roku.
Konstrukcja i wymiary
Prostokąt podzielony na 3 poziome pasy: czerwony, żółty, czerwony. W lewej części flagi umieszczone godło królewskie w otoczeniu Słupów Herkulesa.
Flaga_Hiszpanii -

Godło królewskie
Kolory godła:
czarny, Pantone 186, Pantone 877, Pantone 872, Pantone 3415, Pantone 2935, Pantone 218, Pantone 1345.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.