Ernest Cassirer (urodzony 28 lipca 1874 we Wrocławiu - zmarł 13 kwietnia 1945 w Nowym Jorku), niemiecki filozof, który po 1939 przyjął obywatelstwo szwedzkie. Przedstawiciel neokantowskiej szkoły marburskiej.Stworzył teorię symbolu. Uważał, że poznanie jest symbolicznym przyswajaniem zjawisk przez ludzki umysł. Główne formy symboliczne to: język, mit, religia, sztuka, historia, nauka. Kultura wg niego to świat "form symbolicznych". Główne dzieła: "Filozofia form symbolicznych"-3 tomy; "Esej o człowieku"
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.