Enver_Hodża -
Enver Hodża (Hoxha) (ur. 16 października 1908 w Gjirokastrze- zm. 11 kwietnia 1985) – komunistyczny przywódca Albanii od zakończenia II wojny światowej do śmierci, głównie jako pierwszy sekretarz Albańskiej Partii Pracy. Był również premierem Albanii od 1944 do 1954 roku i ministrem spraw zagranicznych tego kraju w latach 1946-1953.
Rządy Hodży w Albanii cechowały się izolacją od reszty Europy i niewzruszonym przywiązaniem do stalinizmu, po śmierci Stalina państwo wystąpiło z Układu Warszawskiego i utrzymywało stosunki tylko z Chińską Republiką Ludową. Rządy Hodży przekształciły ją jednak z kraju na wpół feudalnego w uprzemysłowione państwo socjalistyczne. Po śmierci Hodży władzę przejął Ramir Alia.
. Obecnie siedziba wielu firm.

Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.