Edward Fenech-Adami (Eddie Fenech-Adami) (ur. 7 lutego 1934), polityk maltański, premier Malty w latach 1987-96 i 1998-2004, od 4 kwietnia 2004 prezydent Malty.
Od 1959 pracował jako adwokat. Wieloletni działacz Narodowej Partii Chrześcijańsko-Demokratycznej, 1977 wybrany jej przewodniczącym. Przyczynił się do procesu rozszerzenia Unii Europejskiej.
W marcu 2004 na stanowisku premiera zastąpił go Lawrence Gonzi. Kilka dni później Fenech Adami został wybrany na prezydenta Malty w miejsce Guido De Marco.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.