Dzika Turnia (słow. Divá veža) – szczyt (2373 m n.p.m. w głównej grani Tatr pomiędzy Małą Wysoką (Východná Vysoká), rozdziela je przełęcz Rohatka (Príelom) a Świstowym Szczytem (Svišťový štít). Dzika Turnia to szczyt o dwóch wierzchołkach. Wznosi się nad dolinami: Staroleśną (Veľká Studená dolina) i Świstową (Svišťová dolina) należącą do systemu Doliny Białej Wody (Bielovodská dolina). Poniżej szczytu, w Dolinie Świstowej znajduje się Zmarzły Staw (Zamrznuté pleso), znad którego brzegów roztacza się doskonały widok na Dziką Turnię, Rohatkę i Małą Wysoką. Na szczyt Dzikiej Turni nie prowadzą szlaki turystyczne.
Pierwsze, odnotowane wejścia turystyczne: Karol Englisch, jego matka Antonina i przewodnik Johann Hundsdorfer 1898, zimą: węgierscy taternicy 1911.
Nazwa szczytu została wprowadzona przez Janusza Chmielowskiego w 1906 i wiąże się z wyglądem turni.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.