Dziennik Zwiazkowy - największa i najstarsza polskojęzyczna gazeta codzienna w USA. Powstała w roku 1908 jako organ Związku Narodowego Polskiego (PNA) i od tego czasu wychodzi nieprzerwanie, będąc tym samym najstarszą polskojęzyczną gazetą na świecie wydawaną bez chwili przerwy. Nakład wynosi ok. 30 tys. egz., a objętość ponad 130 stron. Gazeta rozprowadzana jest na terenie metropolii chicagowskiej oraz - w systemie subskrypcji - w całych Stanach Zjednoczonych. Nieliczne egz. docierają również do Polski.
  • Redaktor naczelny: dr Wojciech Białasiewicz
  • sekr. red.: Piotr K. Domaradzki
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.