Dojlidy

Dzielnica mieszkaniowo-przemysłowa Białegostoku; dawna wieś i folwark; przemysł drzewny i spoż. (browar); stawy rybne; nad zbiornikami na Białej (l. dopływ Supraśli) tereny rekreacyjne, Wyższa Szkoła Administracji Publicznej, Pałac Lubomirskich, Szpital Zakaźny; Psychiatryczny. Włączone do miasta w 1954 r.

Starosielce

Dzielnica przemysłowa w pd.-zach. części Białegostoku, na l. brzegu Bażantarki (dorzecze Supraśli); 1919–54 samodzielne miasto; kol. zakłady konstrukcji stalowych, elementów bud., młyn, wytwórnia pasz.

Pietrasze

Dawna wieś, obecnie dzielnica w pn. części Białegostoku. W czasie II wojny świat. 1941–43 w pobliskim lesie Niemcy rozstrzelali ok. 6 tys. Żydów i Polaków; po wojnie wzniesiono obelisk ku czci pomordowanych. — Obecnie w pd.-zach. części P. fabryka dywanów, zakłady elektron.; niska zabudowa — osiedla domków jednorodzinnych; w lesie P. tereny narciarskie (stok zjazdowy).

Bacieczki

Dzielnica w pn.-zach. części Białegostoku, na l. brzegu Białej (dopływ Supraśli); od 1954 w granicach miasta. W 1941–43 w lesie koło B. Niemcy zamordowali ponad 3 tys. osób. Obecnie osiedle bloków TBS.

Wysoki Stoczek

Dzielnica w pn.-zach. części Białegostoku, na p. brzegu Białej (dopływ Supraśli). W południowej części dzielnicy mieści się Fabryka Urządzeń Grzewczych Nibe-Biawar.

Fasty

Dzielnica przemysłowa w pn.-zach. części Białegostoku. Oczyszczalnia ścieków, Zakłady Przemysłu Bawełnianego "Fasty", C.H. Aneks, Hipermarket Auchan i Leroy Merlin. Od 1954 r. w granicach miasta.

Zawady

Dzielnica mieszkaniowa w pn.-zach. części Białegostoku. Dawniej wieś, włączona do miasta w 2002 r.

Inne

Marczuk, Antoniuk, Śródmieście, Piaski, Zwierzyniec, Dziesięciny, Białostoczek, Bażantarnia, Skorupy, Bojary, Przemysłowe, Pieczurki, Bagnówka, Wygoda, Krywlany, Nowe Miasto, Ścianka, Zaścianki, Nowe.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.