Dobczyce -
Dobczyce to miasto w województwie małopolskim, w powiecie myślenickim, na Pogórzu Wiśnickim, nad Rabą, 6246 mieszk. (2002).
Przemysł odzieżowy, motoryzacyjny, gumowy (Unimil S.A.) i spożywczy (Wawel S.A.). Ośrodek turystyczny - sztuczny zbiornik wodny na Rabie (woda dla Krakowa), hotel, stanica PTTK. Muzeum regionalne.
Kościół parafialny z XIX wieku. Ruiny murów miejskich oraz zamku królewskiego z XIV wieku. Skansen wpisany na listę obiektów małopolskiego Szlaku Architektury Drewnianej. Prawa miejskie przed 1310.
Dobczyce -

Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.