Direction du Renseignement Militaire (DRM), Dyrekcja Wywiadu Wojskowego - francuska agencja wywiadu wojskowego, utworzona w 1992 roku, m.in. stoi na czele francuskiego programu wywiadu satelitarnego, podlega bezpośrednio urzędującemu premierowi.
Powodem utworzenia DRM był brak koordynacji między francuskimi agencajmi wywiadowczymi podczas działań we wspólnej operacji "Pustynna Burza" w wojnie w Zatoce Perskiej w 1991 roku. W 1992 roku do struktur DRM włączono Deuxieme Bureau oraz będącą od niedawna w strukturze Deuxieme Bureau Dyrekcję Ochrony Bezpieczeństwa Sił Zbrojnych (DPSD). Direction du Renseignement Militaire (DRM), Dyrekcja Wywiadu Wojskowego jest jedną z agencji obrony, która zatrudniając nowych pracowników zwiększa swoje wpływy i kompetencje. W jej szeregach służy personel wojskowy z sił lądowych, lotniczych, oraz marynarki wojennej. W 1995 roku w DRM pracowało ok. 1600 osób, do 2000 roku już 1900 osób. Z danych z 1995 roku wynika, że 50% to personel armii lądowej, 23% - sił powietrznych, a 12% - marynarki wojennej. Pozostałe 13% stanowił personel cywilny. Pierwszym dyrektorem DRM został generał John Heinrich, były szef Dyrekcji Generalnej Bezpieczeństwa Zewnętrznego, znanej jako DGSE. W listopadzie 1995 roku zastąpił go generał Bruno Elects.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.