Detroit -
Detroit to miasto w USA, w stanie Michigan na północnym brzegu rzeki Detroit łączącej jeziora St. Clair i Erie. Na południu sąsiaduje z kanadyjskim miastem Windsor w prowincji Ontario.
Liczba mieszkańców: 1 mln 14 tys. (zespół miejski 4 mln 442 tys., a obszar metropolitalny 5 mln 456 tys.). Założone w 1701 r. przez francuskich handlarzy futrami. W 1783 r. formalnie przekazane USA. W 1802 r. Detroit uzyskało prawa miejskie.
Jeden z najważniejszych w świecie ośrodków produkcji samochodów (w Detroit znajdują się siedziby koncernów Ford Motor Company, General Motors i Chrysler). W zakładach przemysłu motoryzacyjnego w Detroit znalazło zatrudnienie wielu imigrantów polskiego pochodzenia.

Sport

Detroit jest siedzibą następujących zawodowych drużyn sportowych:

Link zewnętrzny:
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.