Derek and the Dominos - brytyjska grupa rockowa grająca muzykę w stylu Blues Rock. Grupa założona przez Erica Claptona po rozpadzie supergrupy Blind Faith. Żywot jej był równie efemeryczny jak tej poprzedniej. Grupa nagrała jeden album studyjny i odbyła trasę koncertową, z której pochodzą dwa albumy nagrane na żywo, a wydane w już po rozwiązaniu grupy. Studyjna płyta zawiera szereg przebojowych utworów, między innymi słynną piosenkę Layla, której autorstwo jest zwykle, choć nieściśle, przypisywane Claptonowi.
W grupie Derek and the Dominos występowali: Dyskografia grupy Derek and the Dominos:
  • 1970 Layla and Other Assorted Love Songs
  • 1973 In Concert [1]
  • 1994 Live at the Fillmore
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.