Derek Prince (1915-2003) - autor chrześcijańskich książek i audycji radiowych.
Studiował filozofię i filologię klasyczne (grecką i łacińską) w najsłynniejszych brytyjskich uczelniach: Eton College i Cambridge University. Studiował również język hebrajski i aramejski na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. W młodym wieku został profesorem a zarazem dyrektorem instytutu filozofii w Cambridge Uniwersity. Służąc jako pastor, wychowawca i nauczyciel na wszystkich kontynentach nie identyfikował się z żadną denominacją. Jego audycje radiowe osiągnęły wielką popularność i był uznany za jednego z wiodących kaznodziejów protestancki.
Linki do tekstów Dereka Prince'a:
  • http://www.njeruzalem.cstnet.pl/nauczanie.html
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.