Definicja to zdanie wprowadzające w danej teorii nowe pojęcie. Poprawna definicja tworzy nowe pojęcie poprzez ustalenie relacji pomiędzy nim a pojęciami wcześniej zdefiniowanymi lub pojęciami pierwotnymi. Definicja jest sposobem nadania nazwy na pewien obiekt skonstruowany z pojęć zdefiniowanych uprzednio.
Błędna definicja, wewnątrz której jest odniesienie do właśnie definowanego pojęcia, jest nazywana definicją tautologiczną, potocznie tautologią ( czego jednak należy unikać wobec znaczenia słowa tautologia w logice i filozofii). W definicji można wyróżnić "definiendum"- czyli to, co ma być zdefiniowane oraz "definiens"- czyli to, co definiuje (rozwinięcie).
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.