Debrzno, miasto w województwie pomorskim, powiat człuchowski.

Historia

Debrzno było gotyckim grodem warownym. Zachowane ślady wskazują, że już w XII wieku istniała tutaj osada. Po raz pierwszy nazwa miejscowości wymieniona została w dokumencie z 1345 r. W 1354 r. Krzyżacy nadali Debrznu przywilej lokacyjny i od tego czasu można mówić o historii miasta, które wówczas nosiło nazwę Friedeland. Z tego okresu pochodzi też herb miasta: dzik na biało-zielonym tle.

Współczesność

Obecnie miasto rozwija się dzięki m.in. współpracy z niemiecką gminą Wienbach oraz szwedzką gminą Huddinge. Na terenie miasta prężnie rozwija się także agroturystyka oraz działania ze strony władz nakierowane są na poprawę środowiska naturalnego i estetyki miasta.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.