Darth Maul, jeden z bohaterów Gwiezdnych Wojen.
Przedstawiciel rasy Zabrak urodzony na planecie Iridonia 57 lat przed bitwą o Yavin. Szkolony przez Dartha Sidiousa, odkąd skończył 12 lat, na Lorda Sith. Po zakończeniu szkolenia pomyślnie ukończył próbę, na końcu której walczył ze swoim mistrzem.
Jego bronią jest miecz świetlny z dwoma ostrzami, z których każde może działać niezależnie od siebie. Bronią tą potrafił posługiwać się ze śmiertelną precyzją, chociaż potrafił też walczyć jednym ostrzem. By zyskać bardziej demoniczny i przerażający wizerunek wytatuował sobie prawie całe ciało.
Zabił on Qui-Gon Jinna na Naboo, a sam zginął z ręki jego padawana Obi-Wana Kenobiego.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.