Dariusz_Dudek -

Dariusz Dudek (ur. 8 kwietnia 1975 w Knurowie), polski piłkarz, występujący na pozycji obrońcy lub pomocnika, występujący w sezonie 2006/2007 w drużynie Orange Ekstraklasy Odra Wodzisław Śląski.
Dariusz Dudek rozpoczynał swoją klubową karierę w zespole Concordia Knurów, w którym grał w 4. i 3. lidze. W 1998 roku odszedł do zespołu Naprzód Rydułtowy, gdzie występował jedną rundę, po czym został sprzedany do pierwszoligowego klubu GKS Katowice. W Katowicach zagrał w lidze 13 razy i zdobył 1 gola, jednak nie uchronił drużyny przed spadkiem i po zakończeniu sezonu 1998/1999 przeniósł się do Widzewa Łódź. Tam nie sprawdził się i po rozegraniu zaledwie 4 spotkań wrócił do drugoligowego GKS-u. W sezonie 1999/2000 wygrał z drużyną rozgrywki II ligi i awansował do ekstraklasy. W sezonie 2000/2001 grał w rundzie jesiennej w GKS-ie, zaś po jej zakończeniu został graczem Odry Wodzisław. W Odrze rozegrał w dwóch sezonach 41 meczów i zdobył 3 bramki. Od 2002 roku był zawodnikiem Legii Warszawa. Z zespołem występował w Pucharze UEFA oraz finale Pucharu Polski 2004. Ogółem w lidze zagrał dla Legii 51 razy (2 gole). W 2005 roku stracił miejsce w podstawowym składzie i został relegowany do rezerw, zaś latem sprzedany do czeskiego drugoligowego klubu FC Vítkovice z Ostrawy. Tam odrodził się i po jednej rundzie powrócił do Polski. Od końca 2005 roku jest zawodnikiem i dyrektorem sportowym Odry Wodzisław Śl..
Dariusz Dudek nie zagrał ani razu w reprezentacji Polski. Jego rodzony brat, Jerzy, jest zawodnikiem hiszpańskiego klubu Real Madryt i reprezentantem kraju.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.