Dar i tajemnica jest książką napisaną przez Jana Pawła II w 50. rocznicę jego święceń kapłańskich. Jan Paweł II opisuje w niej historię swojego powołania, nie tylko związaną z zewnętrznymi wydarzeniami, ale również przeżyciami i doświadczeniami z nim związanymi. Książka zawiera wspomnienie z lat młodzieńczych Karola Wojtyły, studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim i w Seminarium Krakowskim, a także pierwszych lat kapłaństwa i studiów w Rzymie.
Książka jest wzbogacona rysunkami miejsc związanych z kapłaństwem Jana Pawła II, autorstwa Stanisława Sobolewskiego. Ponadto na końcu książki znajduje się "Litania do Chrystusa Kapłana i Żertwy".

Patrz też

Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.