Daniel L. McFadden (ur. 29 lipca 1937), ekonomista amerykański, laureat Nagrody Nobla 2000.
W latach 1968-1979 i od 1990 profesor ekonomii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, od 1991 dyrektor Econometrics Laboratory przy tej uczelni; 1978-1991 wykładał w Massachusetts Institute of Technology i kierował tam Statistics Center.
W pracy naukowej zajmuje się ekonometrią i teorią ekonomii. Nagrodę Nobla otrzymał w 2000 - wspólnie z Jamesem Heckmanem - za opracowanie teorii i metod stosowanych w analizie statystycznej zachowań drobnych uczestników rynku (pojedynczych konsumentów i gospodarstw domowych).
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.