The Daily Telegraph - poranny dziennik brytyjski o konserwatywno-liberalnym profilu, wydawany od 1855 w Londynie. Od 1961 roku wychodzi siostrzany Sunday Telegraph. W 1937 został połączony z założonym w 1772 roku Morning Post. The Daily Telegraph zapoczątkował w prasie brytyjskiej tzw. penny press, czyli "gazetę za grosik".
Dziennik jest obecnie (2004) sprzedawany w nakładzie ok. 930 tys. egzemplarzy, co daje mu pierwsze miejsce w prasie brytyjskiej (The Times 620 tys., The Independent 230 tys., The Guardian 400 tys.). Właścicielem jest Press Holdings Ltd.
Witryna The Daily Telegraph
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.