Curling to gra sportowa pochodząca ze Szkocji, odbywana na torze lodowym o długości 44,5 m i szerokości 4,75 m, polegająca na wypuszczaniu po lodzie do celu (pola punktowego nazywanego "domem", mającego promień 1,83 m) kamieni z rączką o masie około 19,5 kg. W grze biorą udział 2 drużyny po 4 graczy. Każdy z nich wypuszcza po dwa kamienie (zawodnicy z przeciwnych drużyn naprzemiennie). Partię (ang. "end") wygrywa zespół, którego kamień na koniec jest bliżej środka. Partnerzy zawodnika wypuszczającego kamień mogą pocierać lód specjalnymi szczotkami, by stopić powierzchnię i skorygować tor po którym się porusza kamień. Od roku 1998 w programie Igrzysk Olimpijskich.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.