Chalan Kanoa (3108 mieszkańców w 2000 roku), miejscowość wypoczynkowa na zachodnim wybrzeżu wyspy Saipan, podawana często za stolicę Wspólnoty Marianów Północnych.
Jest to rezultatem braku granic administracyjnych na wyspie, gdyż urzędy centralne (federalne) Wspólnoty mieszczą sie w Susupe (2083 miesz.) nieco na północ od Chalan Kanoa a siedziba gubernatora w Capital Hill (zwanym też Capitol Hill - 1626 mieszk.) w centrum Saipanu na wschód od miejscowości Garapan (3588 mieszk.), także podawanej jako stolica kraju. W Chalan Kanoa znajduje się siedziba diecezji, a także liczne hotele i centra handlowe.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.