Chód sportowy- konkurencja lekkoatletyczna polegająca na pokonywaniu trasy marszem. Podstawowy przepis chodu sportowego nakazuje zawodnikowi ciągły kontakt z podłożem(zawsze jedna ze stóp musi dotykać podłoża), co uniemożliwia pokonywanie trasy biegiem. Chód rozgrywany jest na bieżni stadionu (krótkie dystanse) oraz na ulicach aglomeracji miejskich.Mężczyźni startują na dystansach 5000m(hala),20 000m, 30 000m, 50 000m, kobiety 3000m(hala), 5000m, 10 000m, 20 000m. Najlepszym chodziarzem jest Polak Robert Korzeniowski.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.