Centymetr (cm) - jednostka długości, jednostka podstawowa w układzie jednostek miar CGS (Centymetr Gram Sekunda)
1 centymetr = 1/100 metra
1 centymetr = 1/100 000 kilometraCentymetr to także potoczne określenie przyrządu pomiarowego stosowanego w krawiectwie, którego inna nazwa to miara krawiecka. "Centymetr" jest wykonany w postaci wąskiej taśmy z tkaniny, zatopionej w tworzywie, łatwej do zwinięcia, z podziałką co 1 cm. Długość taśmy zwykle wynosi 150 cm.
Przyrząd ten bywa również używany przez żołnierzy służby zasadniczej Wojska Polskiego do oznaczania liczby dni do końca służby. Skraca się go każdego dnia, a pozostała długość oznacza liczbę dni do końca służby.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.