Carlos Alberto Torres (popularniejsza krótsza wersja Carlos Alberto), ur. 17 lipca 1944 w Rio de Janeiro, piłkarz brazylijski, grający na pozycji obrońcy.
Carlos Alberto Torres był reprezentantem Brazylii. Grał jako kapitan kadry podczas zwycięskiego w Mundialu 1970. Kraj reprezentował 58 razy, strzelając 8 goli. Reprezentował też kluby: Fluminense, Santos, Botafogo, Flamengo New York Cosmos. W Santos oraz Cosmos grał wspólnie z Pelem.
Po zakończeniu kariery został trenerem. Trenował m.in. piłkarzy w klubach brazylijskich, ale również reprezentacje Nigerii, czy Omanu. 14 lutego 2004 został trenerem reprezentacji Azerbejdżanu. Po przegranym przez jego podopiecznych meczu z Polską 4 czerwca 2005 w Baku (0:3) (podczas którego po strzeleniu trzeciego gola przez Polaków m.in. uderzył arbitra technicznego i wbiegł na boisko) podał się do dymisji.
Torres został wybrany przez Pelego do listy najwybitniejszych żyjących piłkarzy (FIFA 100) w marcu 2004 roku.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.