Canberra -
Canberra -
Canberra - stolica Australii, położona w Alpach Australijskich, nad rzeką Molonglo, na wysokości 550-700 m n.p.m., w odległości 320 km od Sydney i 480 km od Melbourne. Obszar Dystryktu Federalnego o powierzchni 2 500 km2. Liczba ludności - 323 100 os. (2004).
Canberra jest głównym ośrodek naukowym i kulturalnym kraju. Posiada rozwinięty przemysł poligraficzny, elektroniczny, precyzyjny i spożywczy. Jest ważnym ośrodkiem turystycznym (odwiedza ją rocznie ponad 0,6 mln turystów), portem lotniczym i węzłem drogowym.
Miasto zbudowane zostało w latach 1913-27 według urbanizacyjnego planu amerykańskiego architekta W.B. Griffina .
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.