Camp Babilon, Obóz Babilon - obóz wielonarodowej dywizji pod dowództwem Polaków stacjonującej w strefie środkowo-południowej, w Iraku. Obóz znajduje się w ruinach starożytnego miasta Babilon oraz wielkiego pałacu byłego dyktatora irackiego Saddama Husajna.
Siedziba Dowódctwa i Sztabu Miedzynarodowej Dywizji Centralno-Południowej (ang. skrót - MND CS). Kolejnymi dowódcami dywizji byli generałowie Andrzej Tyszkiewicz i Mieczysław Bieniek. Aktualnym dowódcą jest gen. Andrzej Ekiert.
W Bazie Alpha w Babilonie stacjonuje ponad 2500 tysiąca żołnierzy, obok Polaków znaczną część stanowią żołnierze armii amerykańskiej, Ukrainy, Litwy, Łotwy, w ostatnich dniach pokaźny komponent przybył z Salwadoru.
Od stycznia 2004 r. w Camp Babylon rozpoczęła działalność wieloosobowa Narodowa Komórka Wywiadowcza (National Intelligence Cell, NIC), której trzon stanowili oficerowie WSI.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.