CBGB's - słynny undergroundowy klub rockowy w Nowym Jorku przy ulicy Bowery.
Początkowo nazywał się "Country, Blue Grass & Blues" (stąd skrót CBGB) i był miejscem spotkań nowojorskich fanów country i bluesa. W latach 70-tych, po spektakularnym występie zespołu Television stał się mekką amerykańskiego punka.
Po latach zyskał sławę miejsca, w którym debiutują i pojawiają się wielkie gwiazdy - tu zaczynali swoje wielkie kariery Police, Korn, Patti Smith, Blondie i Talking Heads, zaś występowali m.in. Bono, David Bowie i Tracy Chapman.
W 1989 roku wystąpił tam polski zespół Perfect ze Zbigniewem Hołdysem, kilka lat później na scenie klubu CBGB's pojawiali się jeszcze Kult i Hey.
Linki zewnętrzne:
więcej informacji o klubie
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.