Broń V - niemiecka broń odwetowa (niem. Vergeltungswaffe). Tym mianem określa się rakietowe pociski klasy ziemia-ziemia przeznaczone do ataków na Londyn i inne centra przemysłowe Wielkiej Brytanii.
Do Broni V zalicza się: Konstruktor rakiet V1 i V-2, W. von Braun, pracował po wojnie przy amerykańskich projektach rakiet kosmicznych, w tym misji Apollo.
W niszczeniu wyrzutni i laboratoriów znaczy udział miał polski ruch oporu min. dostarczając zachodnim Aliantom szczątki rakiet oraz przekazując informacje o położeniu tych ośrodków (Peenemünde - wykryte przez wywiad AK w lutym 1943 i zbombardowane przez RAF 18 VIII 1943)
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.