Borussia Dortmund - niemiecki klub sportowy. Założony w 1909 roku. Posiada sekcje piłki nożnej, piłki ręcznej (żeńska) i tenisa stołowego. Największe sukcesy klub odnosi w piłce nożnej: klubowy puchar świata, puchar Europy, kilka tytułów mistrza Niemiec. Od 2005 roku gra w nim Euzebiusz Smolarek. Najlepszym strzelcem w sezonie 2004/2005 był Jan Koller. W 2005 roku klub przeżywał kryzys finansowy, jednak nowo-wybrany prezes obiecał, że wszystkie długi zostaną spłacone.Borussia Dortmund w najblizszym oknie transferowym musi pozbyc sie kilku wartosciowych graczy aby splacic dlugi.BVB ma najlepszych kibicow w Europie, na jej mecze przychodzi 83 tys widzow.Zaden inny klub w Europie nie ma lepszej frekwencji niz Borussia Dortmund.Borussia zajela 7 miejsce w B-lidze w sezonie 04/05.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.