Dzielnica Krakowa położona w południowej części Podgórza. Aktualnie slynna z centrum handlowego Zakopianka - kompleks Carrefour, Castorama i mniejsze markety - glownie budowlane i typu urzadz dom. Kompleks ten powstał na obszarze byłych zakładów sody [1]. Za kompleksem handlowym znajduje się dosyc spory teren zielony - powstały po składowaniu odpadów z Solvay'u i pokryciu ich laskiem. Podobno w planach jest tam budowa kopca im Jana Pawła. Głównym punktem orientacyjnym w Borku Fałeckim jest kościół im. Matki Boskiej Zwycieskiej znajdujący sie na górce Borkowskiej. Pozatym w Borku Fałeckim jest pętla tramwajowa 8,19,22 i pętla autobusowa MPK dla wszystkich chcących wydostać sie na wiosek na południe od Krakowa i Skawiny. Borek Fałęcki to dzielnica blokow i domków jednorodzinnych, do Borku zalicza się również osiedle Kliny i Jugowice.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.