Boniface Alexandre (ur. 1936), polityk haitański, prawnik, od lutego 2004 tymczasowy prezydent Haiti.
Jest siostrzeńcem byłego premiera Haiti Martiala Celestina. Przez około 25 lat pracował w znanej haitańskiej firmie prawniczej Cabinet Lamarre, specjalizującej się w sprawach gospodarczych i rozwodowych. W latach 90. został mianowany sędzią Sądu Najwyższego, a w 2002 przewodniczącym Sądu Najwyższego. Odbierając nominację od prezydenta Aristide zapowiedział walkę z korupcją i niekompetencją w sądownictwie.
Profesor uniwersytetu w Port-au-Prince, w kwietniu 2003 nadano mu honorowe obywatelstwo amerykańskiego miasta Lafayette (stan Luizjana).
29 lutego 2004, po ustąpieniu prezydenta Aristide pod naciskiem protestów społecznych, został tymczasowym prezydentem Haiti.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.