Bolesław Tejkowski (ur. 1933 w Kruszwicy) - socjolog i polityk.
Urodzony w rodzinie o tradycjach endeckich. Założyciel Polskiego Związku Wspólnoty Narodowej, jeden z współtwórców pażdziernika 56 w Krakowie. Pierwotne imię Bernard zmienił na Bolesław w latach 60. Od 1990 roku przewodniczący nacjonalistycznego stronnictwa - Polska Wspólnota Narodowa. Działacz Międzynarodowego Komitetu Słowiańskiego i Soboru Wszechsłowiańskiego. Startował bez powodzenia w wyborach prezydenckich 1995.
Autor książek: Walka o Polskę i Geopolityczne uwarunkowanie wspólnot słowiańskich. Jest jednym z założycieli Polskiego Komitetu Narodowego. Wielokrotnie sądzony za propagowanie antysemityzmu. Przez przeciwników oskarżany o antysemityzm, neonazizm i rasizm.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.