Bohdan Bejze (ur. 28 lutego 1929 w Pabianicach – zm. 20 marca 2005), katolicki biskup pomocniczy łódzki.
W 1953 został wyświęcony na księdza przez biskupa Michała Klepacza w Łodzi. W 1963 papież Jan XXIII (tuż przed śmiercią, nominację zatwierdził jego następca Paweł VI) mianował go biskupem pomocniczym łódzkim i tytularnym biskupem Idassy. 1 września 1963 przyjął święcenia biskupie z rąk prymasa Wyszyńskiego.
Studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi (1948-1953), następnie na Wydziale Filozofii KUL; w 1959 na KUL obronił doktorat filozofii, habilitował się w 1972. Od 1987 profesor nadzwyczajny, od 1993 profesor zwyczajny. Był specjalistą w zakresie filozofii religii, zajmował się także tematyką soborową i biografiami wybitnych chrześcijan. Był profesorem seminarium duchownego w Łodzi, potem na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie (kierował Katedrą Filozofii Boga i Religii). Brał udział w obradach Soboru Watykańskiego II.
W 2002 został honorowym obywatelem Pabianic.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.