Zaangażowanie Bizantyjczyków na Krecie starał się wykorzystać ponownie emir Aleppo Seif ed-Dauleh, który przeszedł do ofensywy. W jego ręce wpadła m.in. ważna forteca bizantyjska Charsian. Drugi syn Bardasa Leon Fokas, który dowodził armią lądową w Azji, postanowił przeciwstawić się niebezpiecznemu emirowi.
W 961 udało mu się zaskoczyć obciążonych jasyrem Saracenów w wąwozie Kylindros gdzie zadał im wielką klęskę. Seif ed-Dauleh zdołał zbiec w asyście zaledwie kilku jeźdźców.
W 962 naczelne dowództwo nad wojskami bizantyjskimi objął późniejszy cesarz Nicefor Fokas który odbił Arabom całą Cylicję. Po zdobyciu twierdz arabskich Nicefor dotarł w pobliże Aleppo. W pobliżu tego miasta, nad rzeką Kuaik, siły emira zostały rozbite, a on sam zmuszony był opuścić swoje państwo.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.