Birmingham City F.C.
Rok założenia 1875
Pełna nazwa Birmingham City
Football Club
Barwy niebiesko-białe
Przydomek The Blues (Niebiescy)
Stadion i adres St Andrew's Stadium
St. Andrew's Road
Birmingham B9 4NH
Telefon +44 871 226 1875
Pojemność stadionu 30.016
Prezes David Gold
Menedżer Steve Bruce
Birmingham City F.C., angielski klub piłkarski z miasta Birmingham. Założony jako The Small Heath Alliance, w 1905 r. zmienił nazwę na Birmingham F.C., a w 1945 r. ostatecznie na Birmingham City F.C..
Klub grał w najwyższej lidze rozgrywek łącznie przez 52 sezony w historii. Największy sukces w rozgrywkach ligowych to zajęcie 6. miejsca. Birmingham City zdobył też raz Puchar Ligi (1963), a raz przegrał w finale tych rozgrywek (2001). W 1931 i 1956 r. klubowi udało się też dotrzeć do finału Pucharu Anglii.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.