Batyżowiecki Szczyt (słow. Batizovský štít), najwyższy szczyt (2448 m n.p.m.) głównej grani Tatr na odcinku zamykającym od północnego-wschodu Dolinę Batyżowiecką Batizovská dolina. Jednocześnie jest to granica tej doliny z systemem Doliny Białej Wody Bielovodská dolina. Dolina Kacza Kačacia dolina, dokładnie jej odnoga - Dolina Litworowa (Litvorová kotlina), należąca do jej systemu graniczy z Doliną Batyżowiecką na odcinku od Zmarzłego Szczytu Popradský Ľadový štít do Zadniego Gerlacha Zadný Gerlach. Batyżowiecki Szczyt znajduje się pomiędzy Kaczym Szczytem Kačaci štít a Zadnim Gerlachem, w pobliżu masywu Gerlacha.
W kierunku obu dolin ściany szczytu opadają ścianami z olbrzymich płyt na wysokość 150 – 300 m. Nimi poprowadzono wiele dróg wspinaczkowych. Szczyt jest niedostępny dla turystów.
Pierwsze wejścia: Karol Jurzyca i Józef Galko-Rusnák 1900, zimą Zygmunt Klemensiewicz i Jerzy Maślanka 1909.
Nazwa szczytu i doliny pochodzi od nazwy wsi Batyżowce.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.