Batangas -
Batangas, miasto w północno-zachodniej części Filipin na wyspie Luzon. W pobliżu ujścia rzeki Calumpang w zatoce Batangas. Stolica prowincji Batangas. Ok. 212 tysięcy mieszkańców.

Historia

Batangas powstało w połowie XIII wieku. W XVI w. zajęte przez Hiszpanów. W roku 1889 otrzymało prawa miejskie.

Gospodarka

Dominuje przemysł chemiczny i petrochemiczny (rafineria). Przetwórstwo bawełny, jedwabiu, drewna, ubojnie, przetwórnie ryb i cukrownie. Główne miejsce handlu trzciną cukrową i ryżem.

Transport

Port handlowy sprowadzający ropę naftową i eksportujący m.in. cukier i ryż. Połączenie promowe z Manilą i Calapan (na wyspie Mindoro).
Ciudad ti Batangas
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.