Nazwa tego hasla odnosi sie do wiecej niz jednego pojecia:
1. Antydemokratyczna doktryna i oparty na niej system rządów, kładący nacisk na konieczność podporządkowania się jednostek władzy państwowej, kwestionujący procedury parlamentarne, zasadę consensusu, stwarza ryzyko ewoluowania w stronę totalitaryzmu, jednakże jest systemem bardzo sprawnym, oraz nie stwarzającym paradoksów prawnych.

2. W psychologii to cecha osobowości człowieka, która skłania go do nadmiernego wspierania hierarchii międzyludzkiej, np. do wspierania za wszelką cenę ludzi, którzy są u władzy, nawet jeśli czynią zło, albo do dążenia samemu do zdobycia władzy metodami autorytarnymi.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.